Datum

04-03-2026

Tijd

14:30 - 17:00

Vervolg op scholing rekencoördinator: Onderzoek rekenonderwijs vanuit de kwaliteitskaart 4 maart 2026 (tweede bijeenkomst)

Afgelopen schooljaar zijn er kwaliteitskaarten opgesteld tijdens de opleiding tot rekencoördinator. Het is belangrijk om als school voor ogen te hebben wat je verstaat onder goed rekenonderwijs, in alle groepen en voor alle leerlingen.   

Maar het eindigt niet bij een omschrijving. Uiteindelijk willen we zicht op de praktijk. Zien we daar alle omschreven kwaliteitspunten ook terug? Wat moeten we vasthouden als school en wat moeten we verbeteren? En als we een verbeterpunt hebben, hoe gaan we daar doelgericht en effectief aan werken? 

Voor al deze vragen komt er een vervolg op de opleiding. Hiervoor organiseren we de volgende bijeenkomsten:

7 januari 14:30 – 17:00

Vanuit de kwaliteitskaart gaan we het onderzoek opzetten. De stappen van OGW4D zijn hier leidend in. We bepalen hoe alle onderdelen onderzocht kunnen worden op elk niveau in minimaal twee groepen. Tevens herhalen we enkele inhouden van de opleiding.  

4 maart 14:30 – 17:00
Voor deze bijeenkomst neem je de resultaten van het onderzoek mee. We gaan de resultaten verwerken in een sterkte- aandachtsanalyse. Van daaruit gaan we een verbeterplan opstellen.  Tevens herhalen we enkele inhouden van de opleiding. 

 13 mei 14:30 – 17:00
Het verbeterplan is voor een deel uitgevoerd en de resultaten worden meegenomen en vergeleken met kwaliteitskaart. Welke acties hebben een effectieve opbrengst gehad? Welke acties volgen hierna? Tevens herhalen we enkele inhouden van de opleiding. 

 Voor deelname: 

  • Heb je deelgenomen aan de opleiding tot rekencoördinator of rekenleider in het vorige schooljaar 
  • Is de kwaliteitskaart afgerond 
  • Heb je de mogelijkheid om binnen het traject minimaal twee groepen te onderzoeken op alle punten van de kwaliteitskaart. 

Schrijf je in via het online aanmeldformulier bovenaan

We rekenen op je komst. Mocht het je onverhoopt toch niet lukken om bij de bijeenkomst aanwezig te zijn, meld je dan af door een e-mail te sturen naar secretariaat@edumarevpr.nl